na/muziku

Slávek Janoušek a kapela, Eva Blondýna Suková

  • Datum: Pátek 4. 3. 2022
  • Začátek: 19:00
  • Vstupné: 150 Kč
Slávek Janoušek a kapela, Eva Blondýna Suková

SLÁVEK JANOUŠEK A KAPELA

Vždycky mi trvalo nejméně pět let i déle, než jsem vydal další CD, ale od roku 2011 ta dospělá prokládám dětskými, a tak se stalo, že za poslední tři roky vyšla dokonce tři CD. To řadové, Tohle je vzkaz, z kterého uslyšíte nejvíce písní, je nyní taková naše vlajková loď, a protože bylo nahráno s kapelou, rozšířili jsme naše dávné duo Slávek Janoušek a Luboš Vondrák o další členy, konkrétně na foukací harmoniku, valchu a jiné perkuse hraje písničkář Láďa Zítka a později na kontrabas se přidal Honza Vondrák, takže jsme se z dua stali opravdu kapelou, ke všemu dvojgenerační.

Předloni jsme vydali zatím čtvrté, ale patrně poslední dětské CD Neukolébavky, protože mladší dcera, se kterou věkově a obsahově ty písně rostou, no lépe stárnou, už přichází do pubertálního věku. Ale alespoň zástupce tohoto CD zahrajeme také.

A konečně jsme loni vydali CD Učitel ŽÁČKOVI/ŽÁČEK učiteli, výhradně na texty Jiřího Žáčka. Jeho texty pro jejich rytmičnost a přesnost v minulosti zhudebňovala spousta lidí, i já mám na CD píseň, která vznikla už před 40 lety, ale protože jsem na jeho texty pro jeden pořad dělal několik písní v nedávné minulosti, nahrál jsem demonahrávku a poslal ji básníkovi k významným narozeninám jako dárek. Skončilo to tak, že mu bylo líto, aby to bylo jen pro jeho uši, a poslal mi sbírku Sonetů, abych udělal další písně a vydal to. V srpnu jsme CD pokřtili s autorem textů Jiřím Žáčkem v pražské Balbínce a také na 36. ročníku festivalu Janouškovo Ústí v nedaleké Cakli. Tak ať se Vám písně líbí. A choďte po té divné době na koncerty, ať je komu hrát. A zapište si datum 37. ročníku v Cakli: 12. a 13. srpna 2022.

EVA BLONDÝNA SUKOVÁ

Písničkářka, básnířka a divadelnice z Rakovníka, členka Textové dílny Slávka Janouška, která píše velmi dobré vyzrálé texty s naprosto pravidelnými rytmy bez kazů a prohřešků proti češtině, což není tak běžné v zemi, kde se stále z rádií linou písně s převrácenými přízvuky, u kterých se kroutí uši.

Možná je více básnířka než písničkářka. Zaujala i drobnými básněmi pro děti o zvířatech, které vždy mají vtip a pointu. Knížečka se jmenuje Bububu. Na jevišti působí velmi příjemně i sama s kytarou, i když její debutové album Nevolej mi do nebe hudebně podpořili i takoví hráči jako je Norbi Kovács, Olin Nejezchleba a další. Je dobré objevovat nové tváře.

Fotogalerie
  • Slávek Janoušek a kapela, Eva Blondýna Suková
  • Autor: Malá scéna