je/libo/divadlo

zRÁDCI LIDU

  • Datum: Neděle 27. 6. 2021
  • Začátek: 15:30
zRÁDCI LIDU

autoři: Pavel Skála a soubor, režie: Pavel Skála

hrají: Veronika Bíbová, Jan Dinstpír, Anna Dobdová, Barbora Gréeová, Leona Houdková, Leontýna Krejčová, Barbora Lecková, Matouš Rybák, Jan Samčík, Eliška Snopková, David Stejskal, Lucie Trilčová

Několik slov o inscenaci

„Proces s Miladou Horákovou a spol. byl pouze jedním z několika set politických procesů v letech 1948–1954. Rovněž jeho oběti se řadily mezi více než dvě stě tisíc občanů se stejným nebo podobným osudem. Přesto v historii politických procesů a v zakladatelském období komunistického režimu zaujímá zvlášť významné místo. Spolu s procesy následnými byl počtem obětí a krutostí vynesených rozsudků největším procesem v poválečném Československu. Na jeho výrobě se velmi aktivně podíleli sovětští poradci. Ve „výrobní technologii“ představoval jakýsi mezník, předobraz konstrukce a přípravy dalších velkých veřejných procesu. Včetně organizované kampaně veřejného hněvu a volání po krvi.“ (Karel Kaplan: Největší politický proces, M. Horáková a spol.)

Několik slov o souboru

DS Reservé se od roku 2014 věnoval především autorské tvorbě, ve které se přirozeně zabýval aktuálními tématy. V roce 2019 poprvé lehce zabrousil do světa dokumentárního divadla prostřednictvím příběhu Malaly Yousafzai. Letos se složení souboru lehce proměnilo, ale chuť jít tímto směrem a objevovat dosud neznámé se umocnila.

Fotogalerie
  • zRÁDCI LIDU
  • Autor: Jakub Hulák