je/libo/divadlo

Postel pro anděla

  • Datum: Sobota 7. 3. 2020
  • Začátek: 16:00
  • Vstupné: 50 Kč / studenti a důchodci 30 Kč / permanentka 250 Kč
Postel pro anděla

Jaroslav Koloděj, Postel pro anděla

Délka představení je 80 minut, bez přestávky, (premiéra 17. 11. 2019).

Dramaturgická úprava a režie: Stanislav Rytych, scénografie: Stanislav Rytych, kostýmy: soubor

Hrají

Anděl Zvoníček: Dita Breberová, Ludvík Mysliveček: Stanislav Rytych, Poldina Myslivečková: Iva Novotná, Diana Myslivečková: Adéla Musilová, Nápadník Pytlák: Petr Pavlík, sousedka Skvorcová: Lenka Sedláčková, zvěrolékař Uhel: Jindra Sedláček, farář + 1. anděl: Šárka Loskotová, 2. anděl: Marie Beránková

Slovo o souboru

Soubor vznikl roku 2015. Prvním počinem byla hra Dokonalá svatba. A to v přímo dokonalém představení, které vzniklo za tři měsíce. Jenže odešel jeden z hlavních představitelů, a tak se soubor na nějakou dobu odmlčel. Dalším kusem byla Svatební košile. Feérie podle K. J. Erbena. Ani tady ale souboru nepřálo štěstí a musel se znovu dávat dohromady.

No a v loňském roce se to snad už podařilo a výsledkem byla Postel pro anděla.

Slovo o inscenaci

Mysliveček se vrací z hospody a v kuchyni sedí jakási osoba. Po chvilce zjistí, že je to anděl, kterého na lovu trefil do křídla, a on se rozhodl uzdravit u nich v kuchyni. Do toho opileckého večera přichází i odhalení, že u jejich dcery Diany spí její nápadník, Pytlák. No a Mysliveček a Pytlák, to nejde moc dobře dohromady. Ale teď hlavně, co s andělem. A tak vyrazí na radu ke zvěrolékaři Uhlovi. A potom ještě vyzpovídá faráře.

Při návratu domů se už vše začíná řešit a hra spěje ke zdárnému konci.

Fotogalerie
  • Postel pro anděla
  • Autor: Malá scéna