na/muziku

Ventolin, koncert

  • Datum: Sobota 23. 6. 2018
  • Začátek: 20:45
  • Vstupné: 50 Kč
Ventolin, koncert

Ventolin používá různé krabičky, efekty a živě s nimi vytváří svou hudbu. Tato performance klade důraz na energii a úspěšně překonává odtažitost, s kterou každá elektronická liveshow bojuje.
Ventolin také pracuje s vizuální stránkou, využívá světla a video, spolupracuje s vizuálními umělci Janem Košátkem (BabyPy) a Jiří Havlíčkem (Černé eso). Od roku 2007 odehrál kolem stovky koncertů v Čechách a na Slovensku, vystupoval na akcích a festivalech jako Wilsonic, Summer of Love, Bohemian Like You, Sperm Festival, Itch My Hahaha, Bulva Fabula, Famufest, Shotgun a po boku kapel a projektů The Presets, Moderat, Krazy Baldhead, Modeselector, Dva, Midi lidi, Tujiko Noriko, Deadbeat, Kazety a dalších.
V roce 2009 vydal EP Mžitky (Mikinikill), které bylo následováno debutovým LP Totem v roce 2012. Další EP s názvem Playbour spatřilo světlo světa v roce 2015. V tom samém roce byl studenty pražské FAMU o Ventolinovi natočen dokument.
Audio Noise je čerstvá (premiéra proběhla v prosinci 2015) dvoučlenná formace hudebníků, kteří spolu hrávali v legendární přerovské kapele Zabloudil a kteří mají za sebou účinkování v mnoha dalších elektronických a avantgardních skupinách jako B4, IQ+1, Pražský improvizační orchestr, The Jaykobs, Universal Swing Brothers. Společně vytvářejí hlukově-taneční instrumentální tracky ne nepodobné Fuck Buttons a podobným náladám.

http://www.ventolin.cz/