výtvar/no.621

Střípky z Vietnamu

  • Od: Středa 3. 1. 2018 18:00
  • Do: Úterý 30. 1. 2018 1:00
Střípky z Vietnamu

Škoda, že s CK je málo času na focení. Pokud se fotografující ponoří do záběrů, riskuje, že se klidně ztratí nebo dá hodně sil, dohonit svoji skupinu. Následují dlouhé přejezdy bez zastávek, to srdce krvácí, když se vynořují ty správné a fascinující záběry. To jsou chvíle, kdy člověk závidí dnešním mladým, kteří ve světě cestují sami, jako by byli doma.

Hanoj hlavní město, vysokohorské město Sapa,přechod rýžovými terasami, setkání s kmenovými lidmi Ta Van a La Chai, město Ha Long odkud se vyplová lodí do zátoky padajícího draka HalongBay, plovoucí vesnice Cai Beo, císařské město Hue se zapovězeným Pourpurovým městem a citadelou, královské sídlo říše Čampa, prohlídka hinduistických chrámů zarostlých v džungli, město HoiAn, Danang, národní park Phon Na a mnoho dalších míst stojí za to navštívit.

Pro někoho pohodové treky, stovky schodů nahoru a dolů, jakož cesta přes rýžové terasy byly pro mne sáhnout si na dno sil. Vše však dopadlo dobře a vrátila jsem se vpořádku.

Lidé žijící ve Vietnamu jsou přátelští, pracovití, ale hlavně trpěliví i když často žijí v nelehkých podmínkách. Pro mě toto poznání představuje návrat do minulosti, kterou často sama ani nepamatuji, což je však pro mne zdrojem zajímavých postřehů ze života těchto let.Naopak ve státech s novou neznámou budoucností pociťuji obavy a nejistotu běžného přístupu k životu.

Fotogalerie
  • Střípky z Vietnamu
  • Autor: Eva Kovářová