klub/kino

Výstřel

  • Datum: Čtvrtek 16. 3. 2017
  • Začátek: 20:00
  • Vstupné: 80 Kč / 60 Kč členové FK
Výstřel

Chorvatsko / 2013 / 76 min. / režie: Robert Orhel
Jeden náhodný výstřel spojí osudy dvou mladých žen. Anita pracuje u policie. V profesním životě se ji daří o mnoho lépe než v osobním, kde prožila zatím spíše různá zklamání. Petra právě zjistila, že je těhotná. Ještě se s tím nestihne vyrovnat, když se její život v krátkém čase změní podruhé. Na návštěvě u kamarádky Morany totiž nechtě zmáčkne spoušť nalezené pistole.
Vyšetřování vraždy, k níž došlo v noci na jedné záhřebské ulici, dostává na starost právě Anita. Podle předpokládané trajektorie střely a výpovědí svědků, kteří v noci slyšeli výstřel, dospěje k závěru, že se střílelo z Moranina bytu. Morana při výslechu Anitě vypoví, co se stalo, ale Petra vše popře. Zůstává zde tvrzení proti tvrzení a je na Anitě, aby Petru přesvědčila k přiznání.
Při vyšetřování se obě mladé ženy postupně poznávají a zjišťují, že mají společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát.
Robert Orhel natočil komorní kriminální drama, které pracuje s fenoménem náhody v lidském životě a ženskou psychologií. Hlavní hrdinky jeho snímku jednají instinktivně a vztah, který spolu postupně navazují, má nečekanou hloubku. Způsob, jakým zobrazil své postavy, umožňuje divákovi, aby se do jejich situace vžil a představil si na jejich místě sám sebe.