je/libo/divadlo

Večer plný improvizace

  • Datum: Sobota 24. 9. 2016
  • Začátek: 19:00
  • Vstupné: 40 Kč
Večer plný improvizace

Improliga je občanské sdružení zastřešující týmy z celé České republiky, které se věnují zápasům v improvizaci. Zápasy v improvizaci patří do rodiny tzv. "divadelních sportů", je to jednoduše řečeno divadlo inspirované hokejovými pravidly.

Improligové týmy se vyzývají ke vzájemným zápasům, společně trénují, pořádají workshopy. Mezi největší akce patří každoroční setkání improvizátorů z celé republiky zvané Improtřesk a obdobná akce pro středoškolské týmy nazvaná Improslet.

Více na www.improliga.cz

Improslet 2016 - Dílna improvizace
Pro koho je tahle akce určená?
Především pro všechny středoškoláky a jejich vedoucí, ale jsme otevření všem věkovým kategoriím
Jak se bude bydlet?
a) V tělocvičně ve vlastním spacáku a na karimatce, zdarma
b) Ve třídě (v menší skupině/se svým týmem), +50 Kč/osoba/noc
c) Na intru v pokoji, +200 Kč/osoba/noc
A co jídlo?
v pátek večer každý svoje
sobota snídaně svoje nebo možnost přikoupit si na Malé scéně
sobota oběd, možno objednat na Malé scéně za 80 Kč
sobota večeře, možno objednat na Malé scéně za 80 Kč
A co se bude dělat, tj. co že bude za dílny?
1. Úhly pohledu / Viewpoints
s lektorem Howardem Lotkerem
Úhly pohledu (podle americké režisérky Anne Bogartové a amerického souboru SITI, rozšířeno Howardem Lotkerem) nabízejí specifickou cestu, jak může divadelní tvůrce rozvíjet své vnímání a využívání prostoru a času a tuto zkušenost zužitkovat při formování jevištní akce – zejména pokud jde o improvizaci a přípravu materiálu k vystoupení nebo tvorbu improvizovaného tvaru. Tato metoda práce zároveň je užitečná z hlediska budování skupiny, pohybové průpravy, existence herce na jevišti a rozšíření jeho fyzického rozsahu, dále pro tvorbu postavy a rozvoj improvizačních a skupinových dovedností. Během víkendu získají účastníci krátký, ale dostatečně hluboký vhled do práce s úhly pohledu, aby s touto metodou mohli následně experimentovat se svými vlastními skupinami.
2. Seminář pro rodiče
s Láďou Kardou
Nevěřte improvizátorům, kterým je pod dvacet. V dílně se zaměříme na to, co nás na improvizaci opravdu zajímá a baví. Ambice už jsme si v životě dávno splnili, takže se nemusíme tlačit do kategorií a předvádět se před ostatníma na jevišti. Impro děláme, protože nás to baví, a ne proto, že se chceme předvádět před mladýma. Podíváme se na impro z jiných stránek, než se na něj koukají všichni ti kouči rozvíjející vaše osobnosti a improtrenéři pískající špatný držení imaginárního revolveru. Podíváme se na impro trochu střízlivýma očima. Sraz v pátek 23. 9. ve 23:00 v ústeckým nonstopu.
3. Oprášení základů v kategoriích
s Karolínou Stehlíkovou
Dílna pro improvizační začátečníky i pokročilé. Budeme se vracet k jádru každého dobrého impra. I když se vám zdá, že ten základ máte zmáknutý, přesvědčím vás, že se pořád máte co učit. Společně najdeme základní kameny kategorií Loutky, Toaster, S rekvizitou a Pyramida a budeme na nich stavět.
4. Hudebně-poetická dílna
s Jakubem Trojakem a Oskarem Maxou
Na hudební dílně se zaměříme na rozvoj dovedností k těmto kategoriím: Prskavka alá chanson, Zpívaná, Love-song, Poetická, Muzikál a Opilecká píseň. Dílna je určena všem středoškolákům, ale neuzavírá se ani ostatním.
5. Seminář k zápasu
s Janou Machalíkovou
Příprava na zápas. Cílem dílny je odehrát v sobotu večer inspirativní zápas v improvizaci. Celý den se budeme ladit a trénovat kategorie na večerní představení. Hráče, kteří budou večer hrát, vybere na konci dílny Machalice. Na dílnu se mohou přihlásit jen ti, kteří už zvládli základní dovednosti improligového improvizátora, což je přijímat nabídku, spolupracovat, soustředit se, rychle reagovat a zvládat formu zápasu. Zájemci budou vybráni na základě doporučení svého trenéra. Dílna je určena pro středoškoláky. V případě, že by měl zájem někdo z „přerostlých“, může se dílny zúčastnit a případně aspirovat na roli konferenciéra, rozhodčího či pomocného rozhodčího.

Cena: 600,- Kč (platba na místě)

Fotogalerie