na/muziku

Martina Trchova Trio

  • Datum: Sobota 25. 4. 2015
  • Začátek: 19:30
  • Vstupné: 70 Kč
Martina Trchova Trio

Martina Trchová a Trio – city chanson, blues

Martina Trchová – zpěv, kytara
Patrik Henel – kytary
Radomír Polívka – kontrabas
Petr Chlouba – bicí

Osobité autorské písně, výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, měkký tón kontrabasu a progresivní perkuse. Martina Trchová Trio hraje vlastní tvorbu vycházející ze silné ženské písničkářské generace (Z. Navarová, Radúza,…), aranže písní se pohybují na hranicích jazzu, blues, folku, latiny a šansonu. Texty mapují pražskou periferii, ale i hloubku lidské duše, křehké výpovědi střídají texty chrlené s hiphopovou kadencí. Kapela vydala v roce 2010 album Takhle ve mně vyjou vlci (Indies MG) a v letošním roce připravuje své druhé album.

Biografie

Martina Trchová (*1983) se na českých pódiích se pohybuje od svých sedmnácti let. V celostátních soutěžích získala několik ocenění za svou autorskou tvorbu a v roce 2005 jí vydavatelství Indies records vydalo debutové album Čerstvě natřeno. Na své prvotině spolupracovala s mnoha předními hudebníky, např. s kontrabasistou Františkem Rabou, akordeonistou Máriem Bihárim, kytaristou Janem-Matějem Rakem, Zdeňkem Vřešťálem či Vítem Sázavským. Stálou souputnicí jí po 10 let byla flétnistka a zpěvačka Karolina Skalníková, která je v současné době na mateřské dovolené.

Patrik Henel (*1973) je absolventem kytarové třídy Milana Tesaře na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V kytarovém duu s Jiřím Reitermanem natočil dvě alba (Czech colours - Monitor/EMI 1994, Guitar Inspiration - profilová deska Milana Tesaře - Opus Print 2001), účinkoval v celovečerním recitálu pro ČT Ti nejlepší z klasiky a zúčastnil se festivalu Kytara napříč žánry. Společně s Jiřím Reitermanem se také stali laureáty mezinárodního hudebního festivalu v italském Udine. Patrik Henel se věnoval interpretaci renesanční hudby v duu s Pavlou Fridrichovou (zpěv), vlastní autorskou tvorbu prezentoval v duu se zpěvačkou Barborou Koubovou.

Radomír Polívka (*1974) je kontrabasista samorost. Prošel různými žánry v kapelách Musica Budula (folklore-jazz trio), Šantré a Lístek (folk), Ragamala (ambientní improvizovaná hudba).

Petr Chlouba (*1961) absolvent oboru bicí nástroje na Státní konzervatoři v Praze, multiintrumentalista. V současné době je také členem kultovní skupiny Jablkoň, v minulosti spolupracoval s Originálním pražským synkopickým orchestrem.

Fotogalerie
  • Martina Trchova Trio
  • Autor: Ladislav Kubišta