je/libo/divadlo

Na správné adrese

  • Datum: Pátek 13. 3. 2015
  • Začátek: 15:15
  • Vstupné: na představení 30 Kč - / 20 Kč - studenti a důchodci / 150 Kč - na celou přehlídku
Na správné adrese

Divadelní soubor Zdobničan Vamberk

Marc Camoletti

NA SPRÁVNÉ ADRESE

Překlad:  Jaromír Janeček

Režie:  Alena Joachimsthalerová

Návrh scény:  ak. mal. Vladimír Hanuš

Světla, zvuk:  Otakar Jeníček

Text sleduje:  Pavla Nekvindová

Hrají

Marie-Louisa:  Blahoslava Kašparová

Jacqueline:  Renata Vašátková

Jeanine:  Jana Myšáková

Georgette:  Alena Joachimsthalerová

Spartakus:  Karel Uhlíř

Bertrand:  Petr Barvínek

Paul:  Oldřich Plašil

Jean:  Tomáš Blažek

Slovo o souboru

Vamberecký ochotnický spolek Zdobničan se ve své práci může opřít o dlouholetou tradici. V roce 2015 tomu bylo 212 let od prvního ochotnického představení v městě Vamberk, o kterém se uchovaly záznamy. A od té doby se zde amatérské divadlo hraje prakticky nepřetržitě až po současnost. Hry drží na repertoáru vždy nejméně jeden rok a zajíždí s nimi do blízkých a v posledních letech i vzdálenějších štací, jak stoupá zájem o inscenace Zdobničanu, které se staly známé svojí stabilně vysokou kvalitou, zajištěnou schopnými režiséry, nadanými a obětavými herci a v neposlední řadě i dobrou dramaturgií, která se soustřeďuje na diváka a jeho pobavení.

Slovo o inscenaci

Odkvétající kabaretní hvězda Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jackqueline a služebná Marie Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí hned expozice hry: všechny obyvatelky bytu se nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát. Majitelka bytu hledá nového nájemce, pianistka žáka, malířka model pro obraz Spartaka a služebná životního partnera. Všechny čtyři inzeráty mají náhodně stejnou značku: P. P. S., která však každá znamená něco jiného. Pak už jen zvoní zvonky u dveří a přicházejí zájemci. Čtvero mužů nejrůznějšího ražení se sice dostaví na správnou adresu, ale samozřejmě, jak to bývá, zrovna ve chvíli, kdy není doma správná inzerentka. Nebyla by to snad nejúspěšnější hra známého autora komedií Marca Camolettiho, kdyby hned od začátku nezačalo docházet k zásadním nedorozuměním. 

Ve Francii nesmírně úspěšná komedie nabízí řadu vtipných situací a dialogů. Jistou pikantnost při tom zvládá s pověstným francouzským šarmem. Hra byla poprvé uvedena v Paříži roku 1966 a hrála se více než tisíckrát. Natočila ji také francouzská televize Anteéne.

Délka představení je 110 minut s přestávkou.