na/muziku

Traband

  • Datum: Sobota 28. 2. 2015
  • Začátek: 21:00
  • Vstupné: 150 Kč předprodej / 170 Kč
Traband

Kapela znikla roku 1995 ve složení: Jarda Svoboda, Michal Kliner a Václav Pohl (i od slova trojbend byl odvozen název kapely - Traband).

Později se přidal banjista Evžen Kredenc.
V roce 1996 vydali své první album "O čem mluví muži".
S novým zvukem kapely se na scéně objevili také noví muzikanti - trumpetistka Jana Modráčková a později také tubista Robert Škarda. Michal Kliner - jeden ze zakladatelů - skupinu opustil a bubeníka Václava Pohla nahradil Petr Vizina. Nová tvář přináší ale také nové výsledky. A tak hudba rockovo - countryová dostávala postupně příchuť cikánských mollových stupnic, kramářských odrhovaček, českých i balkánských dechovek ad…
V roce 2000 vyšlo album Kolotoč a kapela začala koncertovat i v zahraničí (např. Francie, Švýcarsko, Japonsko nebo Řecko).
Aby to nebylo příliš jednoduché, Petra Vizinu nahradil opět původní bubeník Václav Pohl. Kapela se vrátila k trochu tvrdším tónům a do podvědomí posluchačů jí pomohlo také významné ocenění Akademie populární hudby "Anděl 2004" v kategorii "world music". Následovně získali také cenu "ALMA" za nejlepší živé vystoupení roku 2005.
Na začátku roku 2007 se objevila kapela po menší pauze znovu na scéně, a to opět - jako na počátku - v tříčlenném složení: Jarda Svoboda - Jana Modráčková - Vašek Pohl. Krom velké chuti do práce se kapela vrátila také se zbrusu novým repertoárem a zvukem. A tentokrát se zavděčí převážně milovníkům klidnějších lyričtějších písniček. Současnou podobu Trabandu zachycuje nejnovější album nazvané "Přítel člověka".

Fotogalerie