ostatní

Mimořádné zasedání zastupitelstva města

  • Datum: Pondělí 2. 3. 2015
  • Začátek: 18:00
Mimořádné zasedání zastupitelstva města

Mimořádné zasedání Zastupitelstva města Ústí nad Orlicí se v pondělí 2. března konalo v Malé scéně. Na programu veřejného jednaní byl pouze jediný bod a to rekonstrukce ulice T. G. Masaryka. Na začátku zasedání starosta města Petr Hájek prezentoval všechny tři varianty včetně původně schválené a nově navrhované.

Původní varianta A obsahovala samostatný pruh pro cyklisty v úseku od křižovatky U Bubeníka po finanční úřad a otočení jednosměrného provozu v úseku od křižovatky u Hernychovy vily po finanční úřad se směrem dopravy z centra.

Proti tomuto řešení se postavila nejen veřejnost, ale také většina zastupitelů města. Proto byla připravena varianta C v provedení C1 a C2, která kopíruje stávající stav bez otočení jednosměrného provozu, tedy směr dopravy do centra. Podle předložené a nakonec také schválené varianty C2 bude obousměrný provoz ukončen u nového parkoviště pod gymnáziem a dále bude pokračovat stávající jednosměrný provoz směrem do centra.

Po schválení usnesení tak bude moci v brzké době začít očekávaná rekonstrukce ulice T. G. Masaryka. Po nabytí právní moci stavebního povolení bude předáno staveniště a mohou být zahájeny samotné stavební práce. Podle starosty by měly být stavební práce zahájení v měsíci dubnu.

Fotogalerie
  • Mimořádné zasedání zastupitelstva města
  • Autor: Lukáš Prokeš