Kavárna

Út - Čt 15.00 - 22 hod.
Pá 15.00 - 23 hod.
So, Ne zavřeno.

Nápojový lístek
Otevřeno hodinu před každou akcí.
Předprodej vstupenek.


Mladá scéna 2016

A jak to všechno dopadlo?

14. ročník Celostátní přehlídky studentských divadelních souborů proběhl v Ústí nad Orlicí ve dnech 22.–26. června 2016. Hlavního programu se zúčastnilo 15 divadelních souborů.

Lektorský sbor přehlídky ve složení Jiřina Lhotská, Vladimír Fekar, Ivo Kristián Kubák, Jana Soprová (recenzentka) a Jakub Hulák (tajemník) udělil v závěru přehlídky:

NOMINACE NA MEZIDRUHOVOU DIVADELNÍ PŘEHLÍDKU JIRÁSKŮV HRONOV

Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme..., KUK! při ZUŠ Štítného Praha 3

DOPORUČENÍ K VÝBĚRU NA JIRÁSKŮV HRONOV

Wernischáž, Veselé zrcadlo, Gymnázium Ústí nad Orlicí

Abstraktní žvýkačka, Torzo na druhou, ZUŠ Turnov


CENY

souboru KUK! při ZUŠ Štítného Praha 3 za inscenaci Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme...

souboru Veselé zrcadlo, Gymnázium Ústí nad Orlicí za osobitou poetiku v inscenaci Wernischáž

souboru Torzo na druhou, ZUŠ Turnov, za autorskou výpověď v inscenaci Abstraktní žvýkačka

souboru DeMentosky, ZUŠ Roberta Schumanna, Aš, za dramaturgii a koncepci inscenace Lidožroutek

souboru DIPAČÁPI, Praha 5, za volbu tématu a práci s ním v inscenaci Veronika


OCENĚNÍ ZA HERECKÝ VÝKON

Terezii Soběslavové a Lence Skalické v postavách Ely a Hely v představení inscenace Ela, Hela a stop souboru Charlieho Foxíci z Gymnázia Jiřiho z Poděbrad, Poděbrady

Elišce Fejkové a Vlastimilu Žvakovi v postavách tajemnice a tajemníka v představení inscenace Zahradní slavnost (část II. jednání) souboru Zdividla, Ostrava

Adéle Koupilové v postavě Veroniky v představení inscenace Veronika souboru DIPAČÁPI, Divadlo pro Zličín, Praha 5


Zpravodaje Mladé scény 2016. Ke stažení ve formátu PDF

MLADÁ NA MALÝ 1

MLADÁ NA MALÝ 2

MLADÁ NA MALÝ 3

MLADÁ NA MALÝ 4

MLADÁ NA MALÝ 5


14. celostátní přehlídka studentských divadelních souborů 22.–26. června 2016, Ústí nad Orlicí

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Malou scénou Ústí nad Orlicí. Přehlídka probíhá za finančního přispění Pardubického kraje a města Ústí nad Orlicí.

Přehlídka nabízí nejzajímavější inscenace mladých divadelních souborů vybrané z postupových přehlídek. Program doplňují semináře pro studenty.


Nominované inscenace a soubory v roce 2016



Od půl druhý do čtvrt na tři, Čupakábra, ZUŠ Jihlava Oslí vejce, Stopa Liberec, Podještědské gymnázium, Liberec
 

Ela, Hela a stop, Charlieho Foxíci, Gymnázium Jiřího z Poděbrad, Poděbrady Averoš aneb Sváteční den, Škeble, Gymnázium Lanškroun
 

Lidožroutek, DeMentosky, ZUŠ Roberta Schumanna, AšVeronika, DIPAČÁPI, Divadlo pro Zličín, Praha 5
 

Fiktivní okamžiky ze života Steva Jobse, DS Nebyl čas, SŠ PTA, JihlavaAbstraktní žvýkačka, Torzo na druhou, ZUŠ Turnov
 

Jen jestli, Čistírna, ZUŠ Pardubice-PolabinyNáš Pů, Studio Šrámkova domu, Sobotka
 

Jan a Jana, OLDstars, Praha 10Zahradní slavnost (část II. jednání), ZDIVIDLA, Ostrava
 

Umlčené hlasy, Ročníkový soubor Divadla Vydýcháno, ZUŠ LiberecJídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…, KUK! při ZUŠ Štítného, Praha 3
 

Wernischáž, Veselé zrcadlo, Gymnázium Ústí nad OrlicíVečer fyzického básnictví, Petr Váša, doplňkové představení

dobrá/rada

20. 9. 2017 16:00

na/muziku

22. 9. 2017 19:00

jiné/kino

27. 9. 2017 19:00


výtvar/no.621

1. 9. 2017 18:00 - 29. 9. 2017