Kavárna

Út - Čt 15.00 - 22 hod.
Pá 15.00 - 23 hod.
So, Ne zavřeno.

Nápojový lístek
Otevřeno hodinu před každou akcí.
Předprodej vstupenek.

Mladá scéna 2013 Celostátní přehlídka studentských divadelních souborů
19. - 23. června, Ústí nad Orlicí

Celostátní přehlídku studentských divadelních souborů Mladá scéna 2013 z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury, pod záštitou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Malou scénou, o. s., Ústí nad Orlicí a Gymnáziem Ústí nad Orlicí, za finančního přispění Pardubického kraje a města Ústí nad Orlicí.

Na Malé scéně v Ústí nad Orlicí se při příležitosti Mladé scény setkáváme popáté, abychom si společně užili čtyři dny plné divadla, seminářů, diskusí o viděném, vzájemného setkávání, výletu... a čas snad zbude i na probuzení. Probuzení je letošní utajené téma přehlídky.

Tedy dobré probuzení v jakoukoliv denní nebo noční hodinu.

Lenka Huláková NIPOS – ARTAMA

A jak vše dopadlo v roce 2013?

Nominace

DS Saši Liškové, ZUŠ Jihlava s inscenací Rozpal mě, sakra!

Blok: Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou s inscenací Barokní fuga + Cink Cink Cirk s inscenací Cink?

Doporučení

Děti veselé Olomouc s inscenací brigita heinze nenávidí
Ročníkový soubor divadla Vydýcháno, ZUŠ Liberec s inscenací Něco z Adriana

Ocenění

Patriku Kroftovi a Janu Pikousovi ze souboru Logicus Theatrális za text k inscenaci V zajetí logiky
Souboru CinK Cink Cirk za výtvarně-pohybové řešení inscenace Cink?
DS Saši Liškové, ZUŠ Jihlava za inscenaci Rozpal mě, sakra!
Souboru Děti veselé za scénickou interpretaci textu Elfriede Jelinek v inscenaci brigita heinze nenávidí
Souboru Vrtule Slaný za scénicko-režijní koncepci inscenace V sobě

Vítejte po roce na Malé scéně v Ústí nad Orlicí!

Program přehlídky MLADÁ SCÉNA 2013

(změna vyhrazena)

STŘEDA 19. června

  • 12.30 zahájení seminářů na Malé scéně
  • 13.-15.30 práce v seminářích
  • 16.00 Cink Cink Cirk s inscenací Cink? (30 min.), RD s divákem na jevišti
  • 16.45 zahájení přehlídky, MS
  • 17.00 Blazeování s inscenací Nová vlna se starým obsahem (25 min.), MS
  • 17.45 diskuse o viděném, zahrada
  • 19.00 večeře
  • 20.00 Studio Divadla Dagmar a pedag. školy Karlovy Vary s inscenací Šedá (25 min.), RD s divákem na jevišti
  • 20.45 Děti veselé s inscenací Brigita Heinze nenávidí (20 min.), MS
  • 21.30 diskuse o viděném, MS

ČTVRTEK 20. června

  • 9.00 – 12.30 semináře
  • 14.00 Ušní mázek s inscenací Zahradní slavnost patří všem (40 min.), MS
  • 15.30 Logicus Theatrális s inscenací V zajetí logiky (50 min.), MS
  • 16.30 výlet a večeře
  • 20.00 diskuse o viděném
  • 21.15 Realikty hmyzu – Hamlet (chlapec, který zůstal naživu) (60 min.) out program, MS

PÁTEK 21. června

  • 9.00 –13.30 semináře
  • 15.00 DS Saši Liškové ZUŠ Jihlava s inscenací Rozpal mě, sakra! (60 min.), MS
  • 16.30 diskuse o viděné, zahrada MS
  • 17.30 večeře
  • 19.00 Centrální zádrhel s inscenací Policajti (45 min.), MS
  • 20.00 diskuse o viděném, MS

SOBOTA 22. června

  • 9.00 –12.30 semináře
  • 14.00 Taneční a pohybové s. Magdaléna s inscenací Barokní fuga (20 min.), RD
  • 14.30 Buddeto! S inscenací O Jančuškovi a Marčušce – volný prostor sobota park u RD (25 min.)
  • 15.30 diskuse o viděném, zahrada MS
  • 16.45 Škytafky ZUŠ R. Schummana Aš s inscenací Pětkrát člověk muž (15 min.), KD
  • 17.30 Šlíp a Špíny s inscenací Příběh geekův, (60 min.) MS
  • 18.30 večeře
  • 19.30 diskuse o viděném, MS
  • 20.45 Hana Voříšková a MUZIGA s inscenací Pohyblivé obrázky (40 min.), RD s diváky na jevišti, out program
  • 22.00 PŘÍPADNÉ UKÁZKY ZE SEMINÁŘŮ, MS

NEDĚLE 23. června

  • 9.30 Vrtule s inscenací Vsobě (40 min.), RD s divákem na jevišti
  • 10.40 Ročníkový soubor divadla Vydýcháno s inscenací Něco z Adriana (40 min.), MS
  • 11.40 Obzor českých paní a dívek a Strana mírného přerodu s inscenací Chlapec s buclatýma rukama (40 min.), zahrada MS
  • 12.40 diskuse o viděném a zakončení přehlídky, zahrada MS

RD – Roškotovo divadlo / MS – Malá scéna

Nominované soubory a inscenace v roce 2013

Cink Cink Cirk, Praha Blazeovaní, Ostrava

Cink Cink Cirk, Praha
Cink?

Blazeovaní, Ostrava
Nová vlna se starým obsahem

Studio Divadla Dagmar a pedag. školy Karlovy Vary  Děti veselé, Olomouc

Studio Divadla Dagmar a pedag.
školy Karlovy Vary, Šedá

Děti veselé, Olomouc,
brigita heinze nenávidí

 Ušní mázek, Nové Město n. M Logicus Theatrális, České budějovice

Ušní mázek, Nové Město n. M,
Zahradní slavnost patří všem

Logicus Theatrális, České budějovice,
V zajetí logiky

 DS Saši Liškové ZUŠ Jihlava Centrální zádrhel, Strakonice

DS Saši Liškové ZUŠ Jihlava,
Rozpal mě, sakra!

Centrální zádrhel, Strakonice
Policajti

Taneční a pohybové s. Magdaléna, Rychnov u Jablonce n. N. Buddeto!, ZUŠ Trnka Plzeň

Taneční a pohybové s. Magdaléna,
Rychnov u Jablonce nad Nisou.
Barokní fuga

Buddeto! ZUŠ Trnka Plzeň
O Jančuškovi a Marčušce

Škytafky,ZUŠ R. Schummana Aš  Šlíp a Špíny, Kladno

Škytafky ZUŠ R. Schummana Aš
Pětkrát člověk muž

Šlíp a Špíny, Kladno
Příběh geekův

Vrtule, Slaný Ročníkový soubor divadla Vydýcháno, Liberec

Vrtule, Slaný
Vsobě

Ročníkový soubor div. Vydýcháno, Liberec, Něco z Adriana

Obzor českých paní a dívek a Strana mírného přerodu, ZUŠ Střezina HK

Obzor českých paní a dívek
a Strana mírného přerodu, ZUŠ Střezina Hradec Králové,
Chlapec s buclatýma rukama

Vše z přehlídky 2011 a 2012 je také na stránkách nipos-artama.

Mladá scéna v Ústí nad Orlicí je na facebooku!

Zpravodaje Mladé scény 2013. Ke stažení ve formátu PDF

Mladá na malý 1

Mladá na malý 2

Mladá na malý 3

Mladá na malý 4

Mladá na malý 5

dobrá/rada

20. 9. 2017 16:00

na/muziku

22. 9. 2017 19:00

jiné/kino

27. 9. 2017 19:00


výtvar/no.621

1. 9. 2017 18:00 - 29. 9. 2017